MEDALE TŁOCZONE

Medale bite i tłoczone na zamówienie. Wysoka jakość.

Medale tłoczone, jeśli szukasz naprawdę bardzo wysokiej jakości wykonania medalu w technice 3d, to właśnie medale tłoczone są dla Ciebie. Różnica między medalami odlewanymi a tłoczonymi polega na rodzaju użytej matrycy oraz rodzaju użytego materiału. Przy produkcji medali tłoczonych jest używana matryca metalowa a nie silikonowa czy gipsowa a medale wykonane są z mosiądzu, złota, czy srebra. Charakterystyczną cechą medali tłoczonych jest bardzo wysoka jakość i dokładność wykonania. Medale tłoczone są dwukrotnie droższe od medali odlewanych.

Królem w technologii produkcji medali są medale tłoczone, inaczej medale wybijane. Materiały, z których powstają, to tworzywa najwyższej jakości. Medal w procesie produkcji wytłaczane są między innymi z tombaku, miedzi, srebra i cynku. Dużym zainteresowaniem wśród klientów odznacza się Znal. Znal jest to stop cynku z aluminium lub aluminium z miedzią. Jest to idealny materiał do obróbki plastycznej, tłoczenia i odlewów.

Medale tłoczone odznaczają się proporcjonalnie dwa razy wyższym kosztem niż przypadku klasycznych medali stalowych. Jednak, jak możecie Państwo zauważyć wzrost ceny idzie w parze ze wzrostem jakości. Medal tłoczony, to medal o bardzo wysokiej jakości szczegółów, wraz z poziomem i ich głębią. Ciekawostką, która możemy uwzględnić jest matryca, niezbędna do wytłoczenia. Należy zaznaczyć, że każda strona medalu jest wytłoczona z innej matrycy, której koszt przekracza minimum 500 zł.

Medale tłoczone na zamówienie to bogactwo różnorodności. Wyróżniamy medale tłoczone, medale tłoczone ażurowo, czyli medale z prześwitem. Kolejną kategorią podziału jest „kolorowanie” medalu. Tu przed Państwem są dwie techniki. Pierwsza wyróżnia się najwyższą jakością, połyskiem barw. Jest to metoda tłoczenia kolorowego farbą olejną, a następnie wypalanie wzoru w piecu (800-900 oC). Druga metoda jest znacznie tańsza, ale również oferuję znakomite barwienie. Jest to metoda wodna, za pomocą farby akrylowej. Powstały medal schnie na „zimno”.

Medale tłoczone to wyjątkowa forma nagrody. Skierowane są przede wszystkim na wydarzenia okolicznościowe i sportowe, które chcą się wyróżnić na tle konkurencji. Pamiętajmy, że taki medal zapadnie z pewnością dłużej w Państwa pamięci i będzie przypominał o wydarzeniu, w którym braliśmy udział.

MEDALE TŁOCZONE Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów