Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

Nagroda za osiągnięcia w kategorii Judo, statuetka sztuki walki

 

Judo pochodzi z Japonii. Jego twórcą był Jigoro KANO (1860-1938). Zebrał on i ulepszył chwyty jiu-jitsu nadając im nową formę.

W 1892 roku po raz pierwszy użył terminu judo, jako wyodrębnionego stylu i założył pierwszą szkołę judo – Kodokan, zwaną także Instytutem Poszukiwania Drogi, najlepsi judocy byli często nagradzani nie tylko uznaniem ale też wyjątkowymi statuetkami.

Kano usunął z jiu-jitsu elementy mogące zagrozić zdrowiu lub życiu wprowadzając nowe, stworzone przez siebie. Nazwę JUDO można tłumaczyć jako „drogę do zwinności” lub „drogę ustępowania” (JU – zwinnie, ustępować; DO – droga, zasada). Innym tłumaczeniem jest również „Droga do Łagodności”.

Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, przekonuje, że nie siła i ciężar ciała, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. Jest dla dzieci i młodzieży właściwym systemem wychowania fizycznego, sportem, który najlepiej przygotowuje do życia. Pozwala młodzieży nie tylko odkryć i rozwijać własne możliwości, ale także osiągnąć skuteczność w działaniu, a każdy młody zawodnik na pewno ucieszy się z docenienia jego wysiłku poprzez unikatowy puchar.

  • nowość
Medal Judo MMC6550 Medal Judo MMC6550
Producent: Tryumf
Cena:

4,53 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium