Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

Nagroda za osiągnięcia w boksie, statuetka pięściarza

Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytności Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich, ale nie wiele miały one wspólnego ze współczesnym boksem.

Nowożytny boks narodził się w Anglii w XVIII w. Dzięki mecenasowi arystokracji zaczęto organizować - unormowane w pewien zorganizowany system - pojedynki bokserskie , w których walczono na gołe pięści , bez żadnych określonych reguł, a stawką była nagroda pieniężna. Wówczas to Amerykanin James Figg założył przy Tottenham Court Road w Londynie szkołę boksu. Sam został też pierwszym mistrzem bokserskim utrzymując tytuł do 1730 r.

Najbardziej znanym bokserem w historii zawodowego boksu jest Muhammad Ali, a właściwie Cassius Marcellus Clay Jr. – amerykański bokser. Zdobył złoty medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, później osiągnął wielką sławę jako bokser zawodowy. Jako pierwszy pięściarz w historii trzykrotnie zdobył  statuetkę dla najlepszego boksera i tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy.

Emblemat Boks FG078 Emblemat Boks FG078
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium