Opcje przeglądania
Kategorie
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w kategorii muzyka, statuetki muzyka

 

Trudno jednoznacznie określić datę pojawienia się muzyki. Wiemy jednak, że już monotonne śpiewy ludzi jaskiniowych były pierwszą próbą jej stworzenia. Człowiek prehistoryczny zapewne śpiewał, by dodać sobie otuchy i poprawić sobie nastrój.

W starożytności nastąpił rozwój muzyki. Powstały przede wszystkim liczne instrumenty strunowe (np. lira, harfa) i dęte drewniane (fletnie i fujarki).

Dwudzieste stulecie wniosło wiele przemian do naszego życia. Także w muzyce wiele się zmieniło. Można by powiedzieć, że klasyczna nieco się ,,przejadła''. Zaczęto z nią eksperymentować, co nie zawsze spotkało się z aprobatą słuchaczy. Skutkiem tych przemian było powstanie w Nowym Orleanie nowego typu muzyki. Był nim jazz. Jego podstawową cechą jest improwizacja - muzycy tworzą część utworu lub jego całość w trakcie grania. Tradycyjnym instrumentem jazzu jest trąbka. Jazz prawie zawsze tworzyli czarnoskórzy mieszkańcy Ameryki. Do najsławniejszych należy zaliczyć takich ludzi jak: Charlie "Bird" Parker, czy Louis Armstrong.

Współcześnie muzyka niewątpliwie jest stałym elementem kultury oraz życia codziennego, każdy jest w stanie znalezć swój gatunek muzyki, a najpopularniejsi i najbardziej utalentowani muzycy co roku otrzymują imponujące nagrody oraz statuetki, jak np. statuetka Grammy.

  • nowość
  • nowość
Emblemat Muzyka FG023 Emblemat Muzyka FG023
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium