Opcje przeglądania
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w kategorii szkolnictwo, statuetki szkolne dla uczniów

 

Szkoły istniały już w starożytności, a na ziemiach polskich pojawiły się w X wieku. Szkoły parafialne, zakonne i klasztorne kształciły przede wszystkim chłopców przeznaczonych do stanu duchownego. Z czasem umiejętność czytania, pisania i liczenia była coraz bardziej potrzebna także kupcom i rzemieślnikom.

Chłopcy oddani na naukę rzemiosła przez pierwszych kilka lat wykonywali posługi domowe u majstra, a dopiero później zaczynała się właściwa nauka. Uczeń po kilku latach zostawał dopuszczony do egzaminu na czeladnika. Po praktyce czeladniczej i wykonaniu pracy mistrzowskiej mógł otworzyć własny zakład.

Obecnie w Polsce wszystkie dzieci mają obowiązek nauki szkolnej (od 7 do 18 roku życia). Po ukończeniu sześcioletniej szkoły podstawowej można się kształcić w gimnazjum, a potem w liceum lub szkole zawodowej. Po zdaniu egzaminu dojrzałości można się nadal uczyć w szkole wyższej. Społeczność szkolna obejmuje uczniów, nauczycieli i rodziców. Każda osoba, która ma wkład w nauczanie kolejnych pokoleń niewątpliwie zasługuje na docenienie w postaci stylowego dyplomu, lub unikatowej statuetki, a najlepsi uczniowie powinni także czuć satysfakcję z otrzymania wyjątkowej nagrody za swoje osiągnięcia.

 

  • nowość
  • nowość
  • nowość
Dyplom Szkolnictwo - DYP157 Dyplom Szkolnictwo - DYP157
Producent: Tryumf
Cena:

34,65 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium