Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Nagrody dla piłkarzy, statuetki, puchary i medale piłkarskie 

Piłkę kopano od najdawniejszych czasów, a pierwsze piłki robiono ze zwierzęcych pęcherzy. Współczesna piłka nożna narodziła się w XIX w. na Wyspach Brytyjskich, gdzie od czasów średniowiecza rozwijała się w różnych formach w Anglii i Szkocji, zdobywając coraz większą popularność. Sportowi nie zaszkodziły nawet królewskie zakazy uprawiania gier określanych terminem football. 

Za początek piłki nożnej uznaje się często datę 24 października 1857 roku, kiedy powstał Sheffield Football Club, uznawany za najstarszy klub piłkarski na świecie. Ogłosił on zasady gry w futbol, z których najważniejsza dotyczyła zakazu łapania piłki rękami. Sześć lat później, w 1863 roku, w Londynie przedstawiciele 13 klubów utworzyli The Football Association (FA) – Angielski Związek Piłkarski. Tak narodziła się najstarsza piłkarska krajowa federacja świata. 

Medale piłka nożna

Najlepszą drużyną piłkarską XX wieku była Brazylia która pięciokrotnie zdobyła puchar za mistrzostwo świata, za najlepszego piłkarza uznawany jest Pele, wielokrotny zdobywca pucharu świata.

Imponujące trofea, puchary oraz statuetki są nieodłącznym elementem piłki nożnej, piłkarze od lat rywalizowali po to, aby zdobyć upragnione nagrody, najpopularniejsze trofea w piłce nożnej to m.in. Puchar Świata, Statuetka Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata, figurka Europejski Złoty But dla najlepszego strzelca, oraz nagroda FIFA Puskas Award za najpiękniejszego gola.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium