Opcje przeglądania
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w sportach zimowych

 

Kolebką narciarstwa jest Skandynawia. Jak łatwo się domyślić, początkowo narty nie miały służyć rozrywce, lecz udogodnieniu codziennego życia. Dwie deski przyczepione do futrzanych butów nie pozwalały człowiekowi ugrzęznąć po pas w śniegu. Przemieszczanie stało się więc szybsze, wygodniejsze i łatwiejsze. Najstarsze rysunki nart pojawiły się na malowidłach skalnych zrobionych około 5000 lat temu w Rødøy w Norwegii. Najstarsze narty pochodzą sprzed 3500 lat. 

Z biegiem lat narty stawały się coraz bardziej sportem wypoczynkowym dla mas. Szczególnie w latach 50-tych wybudowano liczne wyciągi i przygotowano zbocza. Wyciągi mogły przewozić więcej narciarzy, a regiony narciarskie stawały się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów. Oprócz nowoczesnych wyciągów narciarskich i kolejek linowych, wokół terenów narciarskich powstała infrastruktura turystyczna. Pod koniec XX wieku pojawiły się więc takie dyscypliny jak „moguls”, „freestyle” i „freeride”. 

Obecnie narciarstwo jest najpopularniejszym sportem zimowym wpisanym w zimowe Igrzyska Olimpijskie, a najlepsi narciarze otrzymują w nagrodę wyjątkowe metalowe medale oraz unikatowe puchary.

Emblemat Narciarstwo FG057 Emblemat Narciarstwo FG057
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium