Nagrody za osiągnięcia w kategorii pływanie, statuetki pływanie

 

Pierwszy oficjalny konkurs pływacki zorganizowano w Japonii w 35 r. p.n.e. W 1796 powstał klub pływacki Upsala Simsällskap w Uppsali w Szwecji, który wciąż istnieje i szczyci się tytułem najstarszego klubu pływackiego na świecie.

Ostatnie lata XIX w. rozpoczęły nową erę pływania – pływanie sportowe. Rozwój ruchu sportowego w Anglii i na świecie zdecydował o tym, że pływanie z samej tylko umiejętności pokonywania żywiołu przekształciło się w konkurencję sprawdzającą, jak szybko człowiek może pływać. W Anglii w 1869 r. powstało Amatorskie Stowarzyszenie Pływania (ASA), które skupiało osoby pragnące współzawodniczyć o tytuł najszybszego pływaka, a najlepsi zawodnicy otrzymywali w nagrodę sportowe medale oraz statuetki.

Zawody pływackie odbywają się na pływalniach 50- (tzw. olimpijskich, ang. long course) i 25-metrowych (ang. short course). Na długich basenach rozgrywa się najważniejsze imprezy pływackie, takie jak: Igrzyska olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, Mistrzostwa Pacyfiku i inne tego typu zawody, w których pływacy z całego świata walczą o najbardziej prestiżowe puchary.

Dyplom DYP117 - Pływanie Dyplom DYP117 - Pływanie
Producent: 4Smart
Cena: 23,27 zł
szt.
zobacz więcej
Emblemat PŁYWANIE A9/G Emblemat PŁYWANIE A9/G
Producent: Tryumf
Cena: 0,66 zł
zobacz więcej
Figurka "Pearl Swim" 9844 Figurka "Pearl Swim" 9844
Cena: 24,39 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium