Nagroda za osiągnięcia w kategorii Jeździectwo, statuetka konie

 

W 1134 roku w Neapolu powstała pierwsza Akademia Jeździecka, w której słynni mistrzowie ujeżdżali konie metodą maneżową i udzielali lekcji. Preferowano jazdę na całkowicie podporządkowanym koniu, poruszającym się w skróconych chodach. 

Jednym z największych nauczycieli jeździectwa był królewski mistrz konnej jazdy, koniuszy Ludwika XIV - Gueriniere. Uczył on ćwiczeń na giętkość i równowagę, wprowadził chody boczne, lotne zmiany nogi w galopie i klasyczny dosiad. Dążył do uzyskania konia rozluźnionego, spokojnego i posłusznego o regularnych i wygodnych dla jeźdźca chodach, konia który tworzy jedność z człowiekiem i pozwoli na zdobycie wielu nagród oraz trofeów.

W latach 1924-1939 w Polsce w szkole grudziądzkiej przy udziale Karola Rommla, Leona Kona i Zahorskiego powstała swoista odmiana włoskiej szkoły jazdy. Ponieważ opanowali oni zarówno jazdę maneżową w szkołach Fillisa jak i "szkołę naturalną" polska odmiana cechowała się większym opanowaniem koni dzięki starannemu ich ujeżdżeniu, lepszym oddziaływaniem na konia przy użyciu pomocy i dużą wszechstronnością jego wyrobienia. Jeżdżący tą metodą polscy jeźdźcy zwyciężali na wielu międzynarodowych zawodach i Olimpiadach zdobywając 18 Pucharów Narodów i 4 Medale Olimpijskie.

Emblemat Jeździectwo FG009 Emblemat Jeździectwo FG009
Producent: Champion
Cena: 7,20 zł
szt.
zobacz więcej
Emblemat Jeździectwo FG068 Emblemat Jeździectwo FG068
Producent: Champion
Cena: 7,20 zł
szt.
zobacz więcej
Emblemat Koń FG069 Emblemat Koń FG069
Producent: Champion
Cena: 7,20 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium