Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w kategorii malarstwo, statuetki sztuka

 

Ludzie namalowali taką ilość obrazów, że historia malarstwa wydaje się niemożliwa do ogarnięcia jednym spojrzeniem, ale to tylko pozór, bo z każdej epoki pozostawało zaledwie kilkanaście nazwisk i tyle samo dzieł, które otwierały nowe horyzonty. 

Malarstwo (jak i cała sztuka) wbrew buńczycznym deklaracjom artystów nigdy nie było zjawiskiem samodzielnym i zawsze można odnaleźć zjawiska głębsze, których było świadectwem (czasami rzetelniejszym, niż opracowania historyków). Historii sztuki nie tworzą dzieła "obiektywnie wartościowe" ale te, które znalazły mecenasa i dzięki temu przetrwały, mecenasi płacili wielkie nagrody po to, aby uzyskać prawa do dzieł malarzy.

Wydawać by się mogło, że „tradycyjne malarstwo”, kojarzone z realistycznym malarstwem figuratywnym, nie ma już swojego miejsca w świecie. Wielu estetyków jest wręcz zdania, że możliwości stojące przed malarstwem wyczerpały się, jako że nie ma już właściwie żadnego pola na innowację. Pogląd ten stoi jednak w sprzeczności z potrzebą twórczości i kreatywności człowieka. Tymczasem, można mnożyć przykłady, iż malarstwo końca XX wieku podejmowało próby powrotu do swoich korzeni – do malarskiego gestu oraz figuratywności. Talent malarski niewątpliwie zasługuje na docenienie poprzez medal lub statuetkę.

  • nowość
Emblemat Motoryzacja FG016 Emblemat Motoryzacja FG016
Producent: Champion
Cena: 9,00 zł
szt.
zobacz więcej
Emblemat Motoryzacja FG024 Emblemat Motoryzacja FG024
Producent: Champion
Cena: 9,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium