Opcje przeglądania
Kategorie
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagroda za osiągnięcia w kategorii karate, statuetka sztuki walki

 

Według źródeł historycznych w 520 roku n.e. założyciel buddyzmu Chan (Zen w Japoni) hinduski mnich Bodhidharma (Daruma Taishi), przybył pieszo z Zachodnich Indii do Chin, pokonując samotnie drogę długości kilku tysięcy mil przedzierając się przez łańcuchy górskie z Himalajami włącznie i przebywając rzeki bez mostów w kompletnie dzikich okolicach, aby nauczyć monarchę z dynastii Liang doktryn owego prądu umysłowego. Nawet dzisiaj szlaki, którymi szedł mnich są prawie niemożliwe do przejścia, można więc wyobrazić sobie wielkość ducha i siłę fizyczną Darumy. Studiując techniki ataków zwierząt i owadów oraz siły natury Bodhidharma łączył je ze specjalnymi technikami oddychania i tworzył podstawy legendarnego systemu walki bez użycia broni, a nagrodą za to była równowaga duchowa oraz fizyczna.

Dzięki metodzie Darumy mnisi z Shao-Lin zdobyli reputację najlepszych wojowników w Chinach. Po zburzeniu klasztoru przez wojska mandżurskie, wielu mnichów ruszyło drogami państw Azji, nauczając przy tym technik prowadzenia walki wręcz, które były o wiele cenniejsze niż jakiekolwiek puchary czy nagrody.

Rola karate w dzisiejszych czasach jest wieloraka. Jako praktycznego środka samoobrony na szeroką skalę uczy się go w prywatnych klubach, w Japonii stanowi on część szkoleniowego programu dla policji i sił zbrojnych. Wiele uczelni włącza obecnie karate do programów wychowania fizycznego i coraz większa liczba kobiet uczy się jego technik, a na światowych zawodach karate zwycięzcy otrzymują w nagrodę wyjątkowe statuetki oraz medale.

  • nowość
Figurka KARATE M-A47 Kickboxing Figurka KARATE M-A47 Kickboxing
Producent: MF
Cena:

12,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Medal Karate ME002 Medal Karate ME002
Producent: Tryumf
Cena:

4,53 zł

zobacz więcej
Medal Karate MMC4509 Medal Karate MMC4509
Producent: Tryumf
Cena:

3,89 zł

zobacz więcej
  • nowość
Medal Karate MMC6650 Medal Karate MMC6650
Producent: Tryumf
Cena:

5,05 zł

zobacz więcej
Emblemat Karate A1.078 Emblemat Karate A1.078
Producent: Champion
Cena:

1,00 zł

zobacz więcej
Emblemat Karate FG005 Emblemat Karate FG005
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium