Opcje przeglądania
Kategorie
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w sporcie, statuetki oraz puchary sportowe

 

Już u ludzi pierwotnych sprawność fizyczna człowieka miała ogromne znaczenie w życiu, w walce o zdobywanie pożywienia i w obliczu ciągłych zagrożeń. Człowiek pierwotny musiał być silny, sprawny, zdrowy, czyli odporny na choroby i zmienny klimat oraz czujny i orientujący się w terenie. Sprawność ta była ważna w życiu, tym bardziej, iż narzędzia, którymi posługiwał się człowiek w celu np. zdobywania pożywienia były bardzo prymitywne. Dopiero dużo później człowiek oswoił niektóre zwierzęta np. psy i nauczył się posługiwać nimi na polowaniu, czy konie, na których zaczął jeździć.

Sport rozwijał się na przestrzeni lat, w starożytności były one swoistym rytuałem podczas Igrzysk Olimpijskich, a z rywalizacji o życie zamieniło się to w realizacje o nagrody oraz imponujące puchary.

Dzisiejszy sport oparty na wszechstronnych badaniach naukowych, nie tylko medycznych, pozwala na osiąganie wyników, jakie dotąd wydawały się nie do osiągnięcia przez ludzki organizm. Sport wyczynowy osiąga triumfy we wszystkich dyscyplinach. Także nikt już nie kwestionuje znaczenia aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz profilaktycznej i rekreacyjnej roli ruchu dla ludzi w wieku średnim i podeszłym.

  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium