Chrzest

Jest to pierwszy sakrament przyjmowany przez nowego członka kościoła katolickiego. Chrzest to w chrześcijaństwie symbol nawrócenia i oczyszczenia z grzechów. Chrzest święty wprowadza nas do społeczności Kościoła. Od tego momentu, jesteśmy zobowiązani do życia zgodnie z zasadami wiary.

W religii katolickiej ochrzczony zostaje obmyty z grzechu pierworodnego, przez co może odrodzić się duchowo i stać się częścią wspólnoty. Na znak zapoczątkowania nowego życia w wierze, chrześniak otrzymuje imię.

Przed latami, chrzest odbywał się zupełnie inaczej. W chrzcielnicy, gdzie kapłan chrzcił poprzez potrójne zanurzenie w wodzie, co stanowiło nawiązanie do trzech Osób Trójcy Świętej oraz jako wspomnienie trzech dni, przez które Chrystus pozostawał w grobie. Dzisiaj sakrament chrztu wygląda kompletnie inaczej, ale jego znaczenie dla małego chrześcijanina pozostaje niezmienione.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego (+48)661 644 644, (+48)663 644 644, (+48)22 102 1977  i wizyty w salonie firmowym przy ul. Grochowskiej 178/184 w Warszawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium