Opcje przeglądania
Materiał Podstawy
Cena
  • od
    do

Nagrody za osiągnięcia w kategorii motoryzacja, statuetka motor

 

Około 4000 lat p.n.e wynaleziono koło. Od tego momentu, człowiek używał pojazdów kołowych napędzanych siłą zwierząt do różnych celów.

Historia prawdziwej motoryzacji, mającej znaczenie użytkowe, sięga zaledwie początków ubiegłego stulecia. Pierwsze próby skonstruowania pojazdu poruszającego się o własnych siłach czyniono już znacznie dawniej. W roku 1600, w Brukseli, Simon Stevin zbudował pierwszy pojazd żaglowy. W niespełna sto siedemdziesiąt lat później w roku 1769, Francuz Mikołaj Józef Cugnot skonstruował pierwszy pojazd o napędzie parowym. Napęd parowy samochodów okazał się jednak ślepą uliczką. Od dawna trwały prace nad konkurencyjnymi dla maszyn parowych silnikami.

W 1875 roku mieszkający w Wiedniu ślusarz żydowskiego pochodzenia Siegfried Marcus wyjechał na ulicę czterokołowym pojazdem z czterosuwowym silnikiem benzynowym. 

Pierwszy światowy rekord prędkości ustanowiony w roku 1902 na samochodzie z silnikiem spalinowym wynosił już 122,4 km/h. W roku 1909 samochód firmy Benz przekroczył prędkość 200 km/h. Było to oczywiście związane z nieustannym doskonaleniem konstrukcji oraz metod wytwarzania.

Uważamy, że motoryzacja szeroko pojęta jest dziedziną, w której człowiek ma szerokie pole do rozwoju, a każdy prekursor w tej dziedzinie zasługuje na docenienie w postaci wyjątkowej statuetki czy medalu.

Medal D39 - Gokarty Medal D39 - Gokarty
Producent: Champion
Cena:

10,47 zł

zobacz więcej
Emblemat Gokarty FG035 Emblemat Gokarty FG035
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
Emblemat Motoryzacja FG016 Emblemat Motoryzacja FG016
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
Emblemat Motoryzacja FG024 Emblemat Motoryzacja FG024
Producent: Champion
Cena:

10,80 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium